مقالات

انتخاب شال و روسری در قواره های مختلف

هنگامی که قصد ست کردن شال و روسری با انواع لباس های خود را دارید، و یا مدل خاصی را برای بستن آن ها در نظر گرفته اید، اولین قدم انتخاب سایز شال و روسری می باشد. قطعا هر یک از شما بانوان دارای چندین مدل از قواره های مختلف شال و روسری می باشید. و هر یک از آن ها را با توجه به نوع استایل خود و مکان و مناسبت مورد نظرتان، انتخاب و استفاده می نمایید.

اما اگر تا کنون اطلاعات کافی درباره اندازه و قواره های مختلف این محصولات ندارید! و یا نمی دانید کاربرد هر یک از آن ها برای چه نوع پوشش و یا استایلی مناسب است! بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سایز شال و روسری

اهمیت شناخت نوع و سایز شال و روسری

همه ی شما می دانید که روسری ها معمولا به شکل مربع و شال ها به صورت مستطیل تولید و عرضه می گردند. و مشخصا هر فرد با توجه به نیاز و سلیقه خود انواع مختلفی از آن را خریداری می نماید. از این رو هر کدام از این محصولات دارای اندازه های مختلفی می باشند.

حال تصور کنید که برای انواع شال و روسری، قواره، سایز و یا الگوی مشخصی وجود نداشت! در آن صورت هر فرد مجبور می شد تا برای خرید این محصولات همیشه یک متر به همراه داشته باشد. و ه فروشنده با توجه به میل و دلخواه خودش الگویی را برای ارائه این محصولات در نظر می گرفت. در نهایت هیچ کدام از یان محصولات کارایی و یا حتی زیبایی لازم را نخواهد داشت. و یک بازار هرج و مرج از شال و روسری ها به وجود می آمد.

از این رو تولید کنندگان  اِلمان مشخصی به نام سایز یا قواره (ابعاد) برای تولید این محصولات در نظر گرفتند. و سایز های شال و روسری بر اساس: نیاز فرد، انواع مدل بستن، ست کردن با دیگر پوشاک و فرم صورت افراد مختلف تعیین می گردند.

سایز شال و روسری

قواره های مختلف انواع روسری

همانطور که در مطالب فوق الذکر بیان نمودیم، سایز شال و روسری یکی از فاکتور های مهم در هنگام خرید آن است. از این رو در این بخش با انواع قواره روسری و کاربرد آن ها آشنا خواهید شد.

  1. قواره ۱۲۰* ۱۲۰ به بالا: این مدل روسری‌ها که به روسری قواره بزرگ معروف هستند. بیشترین کاربرد ها آن ها معمولا در فصل های سرد به جهت حفظ سرما می باشد. اما مدل هایی از ان که با استفاده از پارچه های نازک تولید شده اند، در استایل های رسمی جلوه ای فوق العاده دارند.
  2. مدل قواره  ۹۰ * ۹۰: بیشتر روسری های موجود در بازار که بسیار هم پرطرفدار هستند، د این سایز تولید می شوند. در واقع قواره 90*90 سایز متوسط انواع روسری شمرده می شود.
  3. قواره  ۷۵ *۷۵: روسری های کوچک یا همان بیبی اسکارف ها معمولا در این قواره تولید می شوند. و جنس آن ها معمولا از پارچه های حریر، ساتن و ابریشم است.
  4. قواره ۶۵ *۶۵: این روسری ها به عنوان اکسسوری پوشاک برای بستن به دور موچ دست و یا گردن استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی کاربرد این محصولات بر روی راهنمای خرید شال و روسری کلیک کنید.

سایز شال و روسری

انواع قواره شال ها

شال ها نیز مانند انواع روسری دارای قواره های مختلفی می باشند. انواع سایز شال عبارتند از:

  1. شال های قواره بزرگ: معمولاً این شال ها در اندازه‌های ۹۰*۲۰۰ و یا ۹۰*۲۲۰ سانتیمتری هستند. که به تازگی ابعاد ۱۰۰*۲۸۰ نیز به قواره های آن اضافه شده است. که کاربرد آن برای استایل های فانتزی و یا هنرمندی می‌باشد. همچنین با استفاده از این ها می توان انواع مدل بستن شال را پیاده سازی نمود.
  2. شال های قواره کوچک: این مدل ها معمولا در اندازه‌های ۱۸۰*۶۰ و یا ۱۸۰*۷۰ تولید می‌شوند. برای استفاده از این محصولات نمی توان مدل های مختلفی را در نظر داشت. و تنها به صورت ساده می توان آن را سر نمود.

جمع بندی

از مطالب فوق الذکر می توان دریافت که در نظر داشتن سایز شال و روسری، هنگام خرید این محصولات، امری مهم می باشد. زیرا یک استایل زیبا و منحصر به فد نتیجه ی انتخاب های صحیح می باشد. پس قبل از خرید شال و روسری و یا حتی انتخاب طرح آن، ابتدا به قواره و اندازه آن توجه نمایید. یک خانوم خوش پوش معمولا انواع قواره شال و روسری را در بین کلکسیون پوشاک خود، برای استفاده در موقعیت های مختلف، دارد.

فروشگاه نیلارز یکی از بهترین ارائه دهندگان انواع شال و روسری طرح دار در قواره های مختلف می باشد. که با هدف جلب رضایت مشتریان خود، با کیفیت ترین و متنوع ترین محصولات را با قیمتی بسیار مناسب ارائه می نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *