مقالات

بهترین ترفند ها در شست و شو شال و روسری

روسری کد B-۲۷5

روسری کد B-۲۷2

روسری کد ۲۷۸

179,000 تومان

روسری کد ۲۷۵

179,000 تومان

روسری کد ۲۷7

149,000 تومان

روسری کد ۲۷۱

179,000 تومان

شال کد ۱۷۳۵

169,000 تومان

شال کد ۱۷۳۲

169,000 تومان

شال کد ۱۷۳۶

169,000 تومان

شال کد ۱۷۳۷

169,000 تومان

شال کد ۱۷۳۳

169,000 تومان

شال کد ۱۷۳۸

169,000 تومان

هنگام انتخاب انواع شال و روسری توجه نمایید که این پوشاک جزو آن دسته از البسه ای هستند که در کل روز مورد استفاده قرار می گیرند. و تنوع بسیاری در رنگ و مدل آن ها وجود دارد. از این رو نگهداری و نحوه شست و شو شال و روسری مسئله مهمی است که باید به آن توجه نمود. زیرا پارچه های شال و روسری معمولا بسیار نازک و لطیف می باشند. در صورتی که به درستی از آن ها مراقبت نشود در مدت زمان کمی از بین رفته و شکل ظاهری اولیه خود را از دست می دهند.

در صورتی که ارزش بالایی برای ماندگاری لباس های خود قائل هستید، بهتر است تا انتها این مقاله با ما همراه باشید. و از نکات زیر جهت نگهداری از انواع شال و روسری خود استفاده نمایید.

نکات مهم و تاثیر گذار در شست و شو شال و روسری

شست و شو شال و روسری

  • استفاده از ماشین لباس شویی ممنوع

مهم ترین مسئله هنگام شست و شو شال و روسری، عدم از استفاده از ماشین لباس شویی می باشد. زیرا همانطور که در قسمت قبل بیان نمودیم، الیاف این لباس ها بسیار ظریف می باشند و بهتر است با دست و به آرامی شسته شوند. استفاده از ماشین لباس شویی برای این البسه باعث از بین رفتن الیاف آن ها و در نتیجه ماندگاری کمتر آن ها خواهد شد.

همچنین شست و شو همزمان این پوشاک با دیگر لباس ها، به لحاظ بهداشتی نیز صحیح نمی باشد. و از طرفی در بعضی مواقع ممکن است لباس هایی با رنگ تیره، به شال و روسری شما که معمولا رنگ های روشن تری دارند، رنگ پس دهد.

  • رنگ ها را تفکیک کنید

همانطور که در مطالب فوق الذکر بیان نمودیم، این البسه باید با دست و جدا از دیگر لباس ها شسته شوند. اما دقت نمایید هنگام شست و شو با دست نیز آن ها را یک به یک شسته و آبکشی نمایید. زیرا شال های با رنگ های تیره و یا پر رنگ ممکن است، رنگ شال های روشن تر را خراب نماید.

این موارد در شال و روسری تابستانی بیشتر رخ می دهد. چرا که البسه این فصل معمولا رنگارنگ و با طرح های متنوع می باشند.

  • شست و شو با آب سرد

دقت نمایید دمای آبی که برای شست و شو شال و روسری استفاده می نمایید بهتر است پایین باشد. زیرا آب گرم باعث از بین رفتن الیاف و طرح و رنگ پارچه می شود.

  • شست و شو شال و روسری با شوینده قوی ممنوع!

شال و روسری ها جزو البسه ای هستند که میزان آلودگی آن ها بسیار کم است. پس برای شست و شو آن ها نیازی به شوینده های قوی نیست. از طرفی شست و شو شال و روسری با شوینده های قوی الیاف، جنس و رنگ آن ها را از بین می برد. و این پوشاک رنگارنگ و زیبای شما در مدت زمان کمی شکل خود را از دست داده و غیرقابل استفاده می شوند.

پس برای این البسه بهتر است از شوینده های ملایم و مخصوص به آن ها استفاده نمایید.

شوینده مخصوص روسری

  • خشک کردن شال و روسری

انواع البسه بعد از شست و شو بهتر است در فضای باز و در معرض نور غیر مستقیم قرار دهید. اینکار باعث از بین رفتن باکتری های باقی مانده سطح لباس خواهد شد. شال و روسری نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اما اگر بعد از شست و شو شال و روسری امکان خشک نمودن آن را در فضای آزاد ندارید، بهتر است آن ها را  روی رخت آویز و با فاصله از یکدیگر قرار دهید. با اینکار امکان عبور هوا و تبخیر رطوبت را برای شال و روسری های خود فراهم می نمایید.

جمع بندی

شست و شو و یا نگهداری شال و روسری یا دیگر البسه، تا حدودی به جنس محصولی که می خرید نیز بستگی دارد. زیرا هرچقدر هم که شما در نگهداری آن کوشا باشید، اگر از جنس خوبی برخوردار نباشد، پارچه ها در مدت زمان کمی تغییر شکل داده و ماندگار نخواهند بود.

از این رو ما در مجموعه نیلارز از بهترین کیفیت های پارچه برای تولید محصولات خود استفاده می نماییم. شما با هر سلیقه ای می توانید از طرح های متنوع این مجموعه برای خرید شال و روسری اقدام نمایید.

وب سایت این مجموعه دارای نماد اطمینان الکترونیک بوده و فضای امن را برای خرید های شما به وجود آورده است. با خرید از فروشگاه نیلارز کیفیت را با قیمت های مقرون به صرفه تجربه نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *