مقالات

کاربرد شال و روسری

کاربرد شال و روسری

همانطور که می دانید، شال و روسری یکی از پرطرفدار ترین اکسسوری های پوشاک می باشد. این محصولات از جنس پارچه می باشند و برای پوشش و گرم نگه داشتن دور گردن، سر یا شانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال هنگامی ‌که زمان زیادی از روز را زیر نور خورشید هستید، روسری از پوست شما در برابر برنزه شدن محافظت می نماید. در واقع بستن روسری به دور شانه‌ها هم شیک می باشد و هم از پوست بازوهای شما محافظت می نماید. از طرفی این محصولات از موهای شما در برابر گرد و خاک و گره خوردگی نیز مراقبت می نماید. اما کاربرد شال و روسری به همین چند مورد منتهی نمی شود. این محصولات در دنیای مد امروزی کاربرد های فوق العاده بسیاری دارند.

در ادامه مطلب، موارد مختلف کاربرد این محصولات را بررسی می نماییم.

کاربرد شال و روسری

انواع کاربرد های شال و روسری

انواع شال و روسری را با توجه به اِلمان های مختلفی چون: جنس، مدل، قواره و دیگر موارد این چنینی می توان تقسیم بندی نمود. تقسیم بندی محصولات بر اساس این موارد می تواند به شما در ک انتخاب بهتر کمک نماید. یکی از مهم ترین مواردی که بهتر است با آن آشنا شوید، کاربرد شال و روسری ها می باشد. این محصولات بر اساس نوع استفاده به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

انواع شال روسری بر اساس نوع اتفاده عبارتند از:

  1. شال و روسری‌ زمستانی
  2. شال و روسری برای گردن
  3. روسری و شال ساحلی
  4. شال و روسری به عنوان پوشش موها و حجاب
 • کاربرد شال و روسری زمستانی

این محصولات اصولا در هوای سرد برای جلوگیری از بروز سرما استفاده می شوند. شال و روسری های زمستانی جنس ضخیمی داشته و از بالاتنه شما در برابر سرما به خوبی مراقبت می نماید. شما در فصول سرد سا با استفاده از این محصولات می توانید به راحتی سر،صورت، گوش و شانه های خود را بپوشانید.

شال و روسری زمستانی

 • استفاده از شال و روسری برای گردن

در بسیاری از موارد کاربرد شال و روسری ها جهت تکمیل استایل های مختلف به کار می رود. برای مثال اکثر افرادی که دارای استایل کژوال هستند، از شال و روسری ها برای بستن به دور گردن استفاده می نمایند. حتی در برخی موارد این محصولات در استایل های رسمی نیز جلوه خاصی دارند. گاهی در استایل های اداری نیز با ابستن یک شال رنگی بر روی مقنعه می توان تغییر فوق العاده ای در آن استایل ایجاد نمود. جالب است بدانید شال های گردنی قابل استفاده برای آقایان نیز می باشد. و استفاده از آن ها فقط مختص خانم ها نیس.

شال مردانه

 

 • روسری و شال ساحلی

روسری های ساحلی از لحاظ ظاهری با روسری های معمولی متفاوت هستند. این محصولات معمولا بزرگ تر از شال و روسری های معمولی هستند. همچنین معمولا نازک و سبک می باشند. از این رو به راحتی قابل استفاده هستند. کاربرد شال و روسری های ساحلی برای بستن دور کمر، گردن و شانه ها می باشد. در بسیاری از موارد نیز بعد از شنا می توان آن ها را پوشید. و حتی برخی افراد در شهر های ساحلی از این شال و روسری ها برای پیاده روی و کارهای روزمره نیز استفاده می نمایند.

کاربرد شال و روسری

 • کاربرد شال و روسری برای حجاب

همیشه با شنیدن نام شال و روسری اولین کاربردی که به ذهن ه فردی می رسد، استفاده از این محصولات برای حفظ حجاب است.

برخی بانوان از انواع شال و روسری برای حفظ حجاب و مراقبت از موها در برابر آفتاب و یا گرد و غبار استفاده می نمایند. در واقع در برخی کشور ها، این اکسسوری به عنوان یک نمواد مذهبی شناخته می شوند. که از پارچه ها ی مختلفی چون: کتان‌، پشم، ترمه‌، ابریشم و پنبه برای استفاده در تمام فصول تولید می شوند.

خرید شال

جمع بندی

در این مطلب با انواع کاربرد شال و روسری به طور کامل آشنا شده اید. و متوجه شدید که استفاده از این محصولات تنها مختص به بانوان نیست. بسیاری از آقایان می توانند از شال ها و یا روسری های کوچک برای تکمیل استایل خود و بستن دور شانه و یا گردن استفاده نمایند. زیرا دستمال گردن و گردنبند از لوازم ضروری برای پوشیدن لباس رسمی ‌مردانه است. در واقع این اکسسوری با کوچکترین طرح، یک تغییر فوق العاده و زیبا در استایل شما ایجاد می نمایند.

با خرید شال و روسری از فروشگاه نیلارز، زیبایی را به خود و یا اطرافیانتان هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *